The biddings has been finished. You cannot bid on items anymore.
This artwork is available in after auction sale! Buy now for 523.4 USD
Buy now (523.4 USD)
Artwork title Łańcuch z różą / Chain with a rose
Artist Marta Gogłuska-Jerzyna
Technique Watercolor/Ink/Paper
Item type Drawing
Style Expressionism
Description Marta Gogłuska-Jerzyna 2011 "Łańcuch z różą / Chain with a rose" Rysunek integralny / Integral drawing 29x21 cm; Golden aluminium frame with passe-partout and glass 40.5x30.5 cm. Marta Gogłuska-Jerzyna (ur. 6 stycznia 1954 r. w Parczewie) – polska malarka, rysownik, poetka. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Jest absolwentką teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studiowała także na Uniwersytecie Warszawskim. Opracowała własną teorię sztuki integralnej, na którą składa się rysunek integralny, poezja integralna, metoda integralna, integralne doradztwo zawodowe, integracja kulturowa, a także integralne opracowanie nowego przedmiotu obejmującego całość tych zagadnień. Malarstwo Marty Gogłuskiej-Jerzyny nie wpisuje się w żadną z obecnych stylistyk. Są to zazwyczaj obrazy malowane tuszem, które składają się z szeregu różnorodnych, precyzyjnych i pieczołowicie dobranych elementów. Jej wiersze i rysunki były dotychczas publikowane w „Argumentach”, „Poezji”, „Tu i Teraz”, „Przeglądzie Kulturalnym”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Integracjach”. Prace poetyckie artystki tłumaczone na język angielski brały udział w konkursach międzynarodowych m.in. w Nowej Zelandii, Włoszech i Francji i zostały nagrodzone publikacjami książkowymi. Marta Gogłuska-Jerzyna brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, a także w aranżacjach własnych wystaw indywidualnych plastyczno-poetyckich z tłumaczeniem na język angielski. Prace autorki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Była drugą żoną poety Zbigniewa Jerzyny, z którym ma syna Marcina grającego w rockowych zespołach Panta Koina i Lan/cet. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Marta_Gogłuska-Jerzyna) Praca do obejrzenia przed licytacją oraz do odbioru osobistego w Expositorium Art Gallery, ul. Wiśniowa 46, Warszawa. Na terenie Warszawy i okolic możliwość bezpośredniej dostawy lub kurier.
Dimensions 29x21x0.1 CM (11.42x8.27 x0.04 IN)
Year of creation 2011

Nowy. Oryginał datowany i sygnowany przez artystkę na froncie.

Forms of payment: Bank transfer

Delivery from : Poland

Return : Buyer may return an artwork purchased through Artbidy, if the artwork received is not as described in its listing.

Every Artbidy's seller has been approved by Artbidy. All of our sellers are required to accept fact that: Buyer may return an artwork purchased through Artbidy, if the artwork received is not as described in its listing. Please see our Terms for details.